Вихователь
Вихователь
Карасевич Тетяна Леонідівна
Помічник вихователя
Волковінська Любов Валентинівна
Гончарук Олена Володимирівна
Життєве кредо: Той, хто бажає добре виховати дитину, приречений завжди дотримуватися справедливих поглядів. Оноре де Бальзак
Педагогічне кредо: Педагог без любові до дитини – все одно, що співак без голосу, музикант без слуху, живописець без почуття кольору. Недарма всі великі педагоги, мріючи про школу радості, створюючи її, безмірно любили дітей.
На третьому році життя діти стають самостійнішими. Продовжує розвиватися предметна діяльність, ситуативно-ділове спілкування дитини і дорослого; удосконалюються сприйняття, мова, початкові форми довільної поведінки, ігри, наочно-дієве мислення.
Розвиток предметної діяльності пов'язаний із засвоєнням культурних способів дії з різними предметами.
Діти починають орієнтуватися у своїх діях на культурну модель дорослого.
Мовлення
Слово відділяється від ситуації і набуває самостійного значення. Діти продовжують освоювати назви оточуючих предметів, вчаться виконувати прості словесні прохання дорослих в межах видимої наочної ситуації.
Кількість слів, що розуміються значно зростає. Удосконалюється регуляція поведінки в результаті звернення дорослих до дитини, яка починає розуміти не тільки інструкцію, але й розповідь дорослих.
Інтенсивно розвивається активна мова дітей. До 3 років вони засвоюють основні граматичні структури, намагаються будувати прості речення, в розмові з дорослим використовують практично всі частини мови.
Розвиток пізнавальних процесів
Основною формою мислення стає наочно-дієва. Її особливість полягає в тому, що проблемні ситуації, що виникають у житті дитини вирішуються шляхом реальної дії з предметами.
Творчість
Поява власне образотворчої діяльності обумовлена тим, що дитина вже здатна сформулювати намір зобразити предмет. Типовим є зображення людини у вигляді «головоногих» - кола і ліній, що відходять від нього.
До третього року життя вдосконалюються зорові і слухові орієнтування, що дозволяє дітям безпомилково виконувати ряд завдань: здійснювати вибір з 2-3 предметів за формою, величиною і кольором; розрізняти мелодії; співати.
ДИТИНА ПОЧИНАЄ УСВІДОМЛЮВАТИ ВЛАСНЕ „Я”
Батькам корисно знати, що:
Сама по собі криза трьох років є своєрідним нормальним природним явищем, а те наскільки швидко вона закінчиться залежить лише від дій та поведінки батьків.
Що ж робити батькам? Велика кількість дітей швидко збуджуються у цей складний період, можуть показувати батькам жахливу картину з бурним та голосним плачем, падінням на підлогу, заїканням, кидатися та навіть замахуватися на дорослих. Таких випадків може бути тільки більше або меньши, але без них, нажаль, ми не обійдемося.
Дорослим потрібно зрозуміти (та набратися терпіння), що конфлікти по різним питанням нацьому віковому періоді обов’язково будуть.
Якщо у цих противостояннях та конфліктах з дорослими переможець дитина, вона починає переоцінювати свої зусилля, себе та свої можливості (вона розуміє, що такою неадекватною поведінкою вона домагається усього на світі, дитина автоматично відсуває батьківвід процесу виховання).
Але важливо для батьків також, з іншого боку, не перестаратися з сильною волею та наполегливістю по відношенню до дитини, та не подавляти волю дитини, бо можна отримати дитину невротика (на вигляд спокійна, охайна, серйозна дитина з часом у дорослому житті буде мати проблеми, бостане залежноювід вказівок та настанов оточуючих).